Prekių katalogas

OSB plokštės montavimo instrukcija

TRANSPORTAVIMAS IR SANDĖLIAVIMAS
 OSB plokštes transportuoti ir sandeliuoti reikia taip, kad išvengtumėte pažeidimų. Plokštes geriausia laikyti uždaroje patalpoje su gera ventiliacija. 

SANDĖLIAVIMAS STATYBOS VIETOJE 
Jei neįmanoma sandėliuoti po stogu, reikėtų paruošti lygų paviršių (nuo žemės izoliuoti plėvele, palikti oro tarpą, kad užtikrinti ventiliaciją iš apačios). Saugojimo principas parodytas paveikslėliuose: 

 

 

Plokštės su lygiais kraštais sujungiamos ant lagių, paliekant min 3mm tarpelį plokštės perimetru. Montavimo metu prie sienos ar montuojant “plaukiojančias grindis” reikėtų palikti 12mm tarpą tarp sienos ir plokštės. Plokštes kloti pagrindine ašimi lygiagrečiai lagėms, plokščių kampai turi nesutapti. Ilgieji kraštai, nesire-miantys ant lagių, turi turėti išfrezuotus kraštus, atitinkamą atramą ar sujungiančią kabę. Jei perdanga neturi stogo, tai turėtu būti padarytos drenažinės skylės, kad lietaus metu galėtų nubėgti vanduo. Esant mediniam pirmo aukšto perdengimui, kuris liečiasi su gruntu, reikėtų padaryti apsaugą nuo vėjo iš apatinės perdengimo konstrukcijos pusės ir įrengti papildomą hidroizoliaciją ant grunto. Plokščių tvirtinimui reikėtų naudoti 51mm (2") ilgio suktas vinis arba įpjautines nuo 45mm (1¾") iki 75mm. Vinys kalamos kas 30cm į tarpines atramas ir kas 15cm plokščių sujungimo vietose. Norint padidinti grindų tvirtumą, plokštes reikia priklijuoti prie lagių montažiniais klijais, kurių sudėtyje yra cheminių skiediklių. Montuojant “plaukiojančias grindis”, išfrezuotus galus reikėtų klijuoti (pvz. D3 tipo klijais), paliekant 12mm tarpą tarp grindų ir sienos

Prieš plokštės montavimą, rekomenduojama 24val. ją palaikyti montavimo aplinkoje. Rekomenduojama, kad plokščių drėgmė neviršytų 15%. Esant tokiam drėgmės lygiui, išvengiama pelėsių ir grybų atsiradimo. 

PLOKŠČIŲ RŪŠYS 
OSB 2 – naudojama sausoje aplinkoje, patalpų viduje. 
OSB 3 – konstrukcinė plokštė. Galima naudoti nelabai drėgnoje aplinkoje tiek viduje tiek ir išorėje. Tai pati populiariausia plokštė statyboje. 
OSB 4 – konstrukcinė plokštė, naudojama nešančiose konstrukcijose, esant padidintam mechaniniam spaudimui ir ypač dideliam drėgnumui, tiek viduje tiek ir išorėje. 
Plokštes Kronopol OSB 3 ir OSB 4 reikia būtinai apsaugoti nuo ilgalaikio vandens poveikio, tiek sandėliavimo, tiek ir statybos darbų metu. Šias plokštes sumontavus lauke, ant sienų ar ant stogo, reikėtų apsaugoti nuo neigiamai veikiančių kritulių. 
Ilgą laika veikiant drėgmei, OSB 3 ir OSB 4 plokščių kraštai gali nežymiai išsipūsti pagal nustatyta normą:OSB 3 iki 15% OSB 4 iki 12%. Tokiu atveju, norint išgauti vientisą lygią plokštumą, gali tekti papildomai šlifuoti kraštus. 
Plokštės, pagal kraštų formą, yra trijų rūšių: plokštė su lygiais kraštais; plokštė su išdroža ir dygiu dviejose kraštinėse; plokštė su išdroža ir dygiu visose keturiose kraštinėse. Plokštę, naudojama stogui ar grindims, reikėtų montuoti užrašais į apačią. Jei OSB plokštė klojama 12m iš eilės, reikėtų papildomai palikti 25mm tarpelį. 

GRINDYS


Lentelė su orientaciniais atstumais tarp lagių ir naudotinų gyvenamoms patalpoms plokštės storių: 

 

Atstumai tarp lagių mm 400 500 600 Ši lentelė yra orientacinė. Ji negali atstoti konstruktoriaus
Rekomenduojamas OSB plokščių storis 15-18 18-22 22 paskaičiavimųSIENA 
 

Kronopol OSB plokštės ant sienų gali būti montuojamos tiek vertikaliai, tiek ir horizontaliai. Tarp plokščių, bei apie durų ar langų kiaurymes būtina palikti min. 3mm tarpelį. Esant 400mm ir 600mm tarpui tarp statramsčių, sienoms rekomenduojama naudoti 12mm storio plokštę. Norint papildomai apšiltinti, sienas rekomenduojama užpildyti akmens vata. Sieninių plokščių tvirtinimui rekomenduojama naudoti 51mm (2") ilgio suktas arba nuo 45mm (1¾") iki 75mm įpjautines vinis. Vinys kalamos kas 30cm į tarpines atramas ir kas 15cm plokščių sujungimo vietose. Išoriniame sienos kampe vinys kalamos kas 10cm. Atstumas nuo vinies iki plokštės krašto negali būti mažesnis nei 1cm.

 

 

 

 

 

 

Tarp plokščių, neturinčių dygio ir išdrožos, reikia palikti 3mm tarpelį, kad plokštė turėtų galimybę “dirbti”. Plokštė turi būti padėta mažiausiai ant dviejų atramų, o jos sujungimai turėtų būti ant atramų. 

Plokščių montavimo metu darbininkai turi laikytis darbo saugumo reikalavimų. 
Jei stogo konstrukcija turi išsikišusius vamzdžius, plokštės turi būti atitrauktos 12mm nuo vamzdžio. Stogo montavimo metu reikėtų laikytis aukštuminių darbų saugumo taisyklių. Tvirtinant Kronopol OSB plokštes ant stogo, reikėtų naudoti 51mm (2") ilgio suktas arba nuo 45mm (1¾") iki 75mm įpjautines vinis. Vinys kalamos kas 30cm į tarpines atramas ir kas 15cm plokščių sujungimo vietose. Atstumas nuo vinies iki plokštės krašto negali būti mažesnis nei 1cm.

 

 

STOGAS 


Prieš montuojant plokštes, reikia patikrinti, ar gegnės yra vienoje ašyje, ar jos tiesios ir lygios. Kreivos ar nelygios gegnės turės didelės įtakos galutiniam stogo vaizdui. Plokštes, kurios sušlapo per lietų, reikėtų išdžiovinti ir saugoti nuo biologinės korozijos, iki kol stogas bus padengtas stogo danga. Neapšildomi plotai po grindimis ar palėpėje turi būti gerai vedinami. Ventiliacinės angos turi sudaryti nemažiau 1/150 viso horizantalaus paviršiaus. Plokštes montuoti ilgąja kraštine statmenai gegnėms. Po plokščių trumpųjų galų sujungimais visada turi būti atramos. Ilgieji kraštai turi būti atremti arba, ten kur būtina, sujungti “H” formos kabėmis.
 


Orientaciniai atstumai tarp gegnių pagal plokščių, naudojamų stogo konstrukcijai su didesniu nei 14º nuolydžiu, storį: 
 

Atstumai tarp gegnių mm 600 800 1000 Ši lentelė yra orientacinė. Ji negali atstoti konstruktoriaus
Rekomenduojamas OSB plokščių storis mm 12 15 18 paskaičiavimų

Partneriai