Prekių katalogas

Kiti
Statybinės kalkės

Savybės.

Greitai besigesinančios, statybinės, kalcitinės

Naudojamos:

silikatinių dirbinių gamyboje, statybos darbams, žemės ūkio patalpoms: medeliams dezinfekuoti ir balinti, sodų ir daržų dirvoms kalkinti, valymo įrengimų vandeniui neutralizuoti, odai perdirbti, chemijos pramonėje.

Kalkių gesinimas:

Statyboje skiediniams ruošti naudojama kalkių tešla. Kalkių tešla gaunama gesinant kalkes vandeniu, t.y. kalkių veikimas vandeniu, kad kalcio ir magnio priedai virstų hidroksidais.

Paprastai kalkės gesinamos metalinėje talpoje arba duobėje. Kalkių tešlai pagaminti į vandenį pilamos kalkės ir periodiškai maišomos. Vandens turi būti 2- 2,5 karto daugiau. Kalkių gesinimosi laikas apie 15 min. Rekomenduojama leisti kalkių tešlai pastovėti apie 24 val. iki visiško pasigesinimo.

Saugumo technika:

Kalkės yra stiprus šarmas. Naudojant kalkes reikia saugotis, kad jos nepatektų ant odos, į akis. Odos apsaugai reikia naudoti pirštines ir tam pritaikytus drabužius, o akių ir kvėpavimo takų apsaugai – prigludusius apsauginius akinius ar respiratorius. Patekus kalkėms į akis, reikia skubiai gausiai plauti švariu tekančiu vandeniu, o paskui dar praplauti 2% koncentracijos boro rūgšties tirpalu.

Išeiga:

tinkavimo, mūrijimo skiediniui ruošti rekomenduojama dėti apie 10 – 15 % kalkių tešlos. Rūgščių dirvų kalkinimui: 0,5 – 1 kg/m² įterpti apie 20 cm gylyje esant dirvos rūgštingumui 5-6 pH.

Įpakavimas: 20kg

Partneriai